Názory a argumenty

Poslechněte si všechny středeční komentáře s Janem Fingerlandem

Názory a argumenty

Poslechněte si všechny středeční komentáře s Janem Fingerlandem
Jan Fingerland, moderátor a komentátor Českého rozhlasu Plus

Plus

Mráz přichází z Berlína. Vicekancléř navštívil Prahu. V Británii se rodí nástupce Borise Johnsona. Dolar posiluje, ale docela to bolí. V Nizozemsku mají na práci z domova nový zákon. V Německu platí pro uprchlíky: Získej práci, dostaneš trvalý pobyt.
Jan Fingerland

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nás přichází z Berlína. V Británii hledají nástupce Borise Johnsona. Dolar posiluje, ale docela to bolí. V Nizozemsku si posvítili na práci z domova. To jsou některá z témat Názorů a argumentů, které právě začínají. Při poslechu vás zdraví Jan Fingerland.

  • Názory a argumenty.

  • Nejdříve se podívejme na aktuální domácí téma. Poslanci měli na programu středeční schůze sněmovny další pokračování snahy snížit státní plavby do zdravotnictví za důchodce, děti nebo nezaměstnané. Jde o vládní novelu, která byla jedním z důvodů květnových poměrně mohutných obstrukcí opozice. Naposled se o novele mělo hlasovat minulý pátek, ale to zablokovali opoziční hnutí ANO a SPD přestávkami pro své kluby. Tyto strany se prý obávají možného snížení kvality a dostupnosti zdravotní péče, když má systém veřejného zdravotního pojištění přijít o 14 miliard korun. Ve studiu se mnou sedí Ondřej Konrád. Dobrý den. Dobrý den. Ondřeji, proč vlastně opozice blokuje tuto věc, to snížení odvodů na pojištěnce?

Ostatní také poslouchají