Názory a argumenty

Poslechněte si všechny sobotní komentáře s Radko Kubičkem

Názory a argumenty

Poslechněte si všechny sobotní komentáře s Radko Kubičkem
Radko Kubičko

Plus

ČSSD nebo Sociální demokracie? Změnou značky z Lady Nivy Jeep neuděláš. Uprchlíci se valí z jihu i východu. Piráti těsně anti-antikapitalističtí. Proč je potřeba Status umělce. Jak selhává politický realismus. Polská vláda zkouší přepsat židovskou historii pro své volební potřeby.
Radko Kubičko

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČSSD má sjezd. Evropa řeší uprchlickou krizi. Piráti těsně antikapitalističtí. Proč je potřeba status umělce? Jak selhává politický realismus? A polská vláda zkouší přepsat historii holokaustu pro své volební potřeby. To jsou titulky našeho komentářového pořadu. Od mikrofonu vás zdraví Radko Kubičko.

  • Názory a argumenty.

  • Dříve mocná strana ČSSD je nyní mimo vysokou politiku. Disponuje ale nadále mnoha místními politiky a také historickou značkou levicové strany. Nyní v Plzni se schází její sjezd, na kterém má zvolit nové vedení. O post předsedy se ucházejí dosavadní šéf sociální demokracie a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. A taky současný místopředseda strany a starosta Brna-Líšně Břetislav Štefan. Kromě volebních bodů delegáty celkem dvoudenního sjezdu čeká ještě jednání o případné změně značky ČSSD, komentuje Petr Honzejk z Hospodářských novin, který si myslí, že změna značky asi nebude úplně stačit.

Ostatní také poslouchají