Názory a argumenty

Poslechněte si všechny pondělní komentáře s Ondřejem Konrádem

Názory a argumenty

Poslechněte si všechny pondělní komentáře s Ondřejem Konrádem
Ondřej Konrád, moderátor a komentátor Českého rozhlasu Plus

Plus

Debata o zdanění vína ukazuje, proč vláda nedá rozpočet do pořádku. Tryzna za EET. Němci přece jen odmítli komunistickou utopii. Letošní trend: tichá rezignace v práci. Politika a omezená moc marketingu.
Ondřej Konrád

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Premiér Fiala zatím odkládá instalaci Petra Hladíka do funkce ministra životního prostředí, které zná za elektronickou evidencí tržeb. Němci nakonec přece jen odmítli komunistickou utopii? Anebo já jsem český kosmonaut? To jsou titulky vybraných příspěvků pondělního vydání relace komentářů k aktuálnímu dění doma i ve světě, která právě začíná. A ze studia zdraví Ondřej Konrád. Dobrý den.

  • Názory a argumenty.

  • Premiér Petr Fiala požádá lidoveckého vicepremiéra Mariana Jurečku, zároveň ministra práce a sociálních věcí, aby ještě do konce roku vykonával zároveň funkci ministra životního prostředí, pak, pokud prý nenastanou žádné nepředvídatelné okolnosti, bude připravena vrhnout na tento post kandidáta KDU-ČSL Petra Hladíka. A to je téma, o kterém ve studiu hovořím s vnitropolitickým komentátorem ČRo Petrem Hartmanem. Buď zdráv. Dobrý den - jmenování bývalého náměstka brněnské primátorky zkomplikovala kriminální kauza přidělování městských brněnských bytů. A kvůli tomu policie zasahovala i v Hladíkově kanceláře, i když jeho konkrétně z ničeho neobvinila a Hladík několikrát uvedl, že s policisty spolupracoval. Nicméně ty pochybnosti zřejmě trvají, aspoň Petr Fiala vypadá, že rozptýleny pro něj nejsou.

Ostatní také poslouchají