Názory a argumenty

Poslechněte si všechny čtvrteční komentáře s Petrem Schwarzem

Názory a argumenty

Poslechněte si všechny čtvrteční komentáře s Petrem Schwarzem
Petr Schwarz, moderátor a komentátor Českého rozhlasu Plus

Plus

Summit visegrádské čtyřky byl politické fiasko. ODS a její rozostřená politika. Válčení není lifestyle. Když Josef Skála potká Zuzanu Majerovou. Frustrace ve společnosti láká politické okraje. Rozsudek nad rakouským exkancléřem Kurzem není jen o něm, ale o celé politické elitě. Francouzský sekularismus a problematická abája.
Petr Schwarz

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Rozhodnutí sněmovny v otázce manželství pro všechny, summit Visegrádské čtyřky v Praze či rozostřená politika nejsilnější vládní strany nejenom. Tato témata rozeberou následující půlhodince Názorů a argumentů naši komentátoři. Příjemný a ničím nerušený poslech.

  • Přeje Petr Schwarz. Názory a argumenty.

  • Stejnopohlavní páry budou moci uzavírat partnerství, ale nikoli manželství. Většinu práv a povinností ale budou mít stejnou jako manželé. Nebudou však mít práva na společnou adopci dětí. Na této podobě zákonné úpravy stejnopohlavních vztahů se včera ve třetím čtení shodla většina poslanců sněmovny napříč stranami s výjimkou SPD, která byla zcela proti. A o tom teď budu mluvit s komentátorem ČRo Petrem Hartmanem. Dobrý den. Petře, jak hodnotíš tento kompromis, ke kterému poslanci došli po složitých a dlouhých jednáních?

Ostatní také poslouchají