Návštěva

Bohumír Procházka zvaný Prochor: Měli bychom věci napravovat. Nenadávejme jen u piva a u kafe

Návštěva

Bohumír Procházka zvaný Prochor: Měli bychom věci napravovat. Nenadávejme jen u piva a u kafe
Vzpomínání v zahrádkářské kolonii na okraji Jičína

Hradec Králové

Přes 30 let na Jičínsku vydává své noviny Prochoroviny. V důchodovém věku založil i úspěšné kočovné Divadlo na káře. Nevšedního publicistu Bohumíra Procházku, kterému neřeknou jinak než Prochor, vám rádi představíme v rozhlasové Návštěvě. K poslech vás zve Vlaďka Wildová.
Vladislava Wildová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Návštěva portréty zajímavých osobností východních Čech.

  • A tlačíme skoro v přírodě. Naše návštěva začíná v zahrádkářské kolonii, protože můj dnešní host u mikrofonu Ing. Bohumír Procházka této kolonii strávil a tráví stále hodně času. Od mikrofonu vás zdraví Bohumír Procházka. Dobrý den. Dobrý den. A Vlaďka Wildová, která se na tuto návštěvu velmi těšila, protože s panem Procházkou se znám už možná takových 30 a více let. Víc a víc let. Tady před námi je vrch, který je jednou z dominant zdejší krajiny.

  • Je to veliký šok. Někdejší sídlo významného hradu, který jako ostatní vyvřeliny tady v okolí byl zároveň místem pro hrad. A odsud se táhne velikášských hřbet tzv.. A vlevo za tou třešní je vidět docela zajímavé místo, kde byl před asi 24 lety přibližně postaven smírčí kříž, novodobý smírčí kříž.

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu