Návraty do minulosti

Na území Českého krasu najdete řadu přírodních památek a přes 700 jeskyní. Dominantou je rezervace Karlštejn

Návraty do minulosti

Na území Českého krasu najdete řadu přírodních památek a přes 700 jeskyní. Dominantou je rezervace Karlštejn
Český kras, Berounsko

Rádio vašeho kraje

Český kras je chráněná krajinná oblast ve Středočeském kraji, okolo řeky Berounky a jejích přítoků. Je známý svými vápencovými kopci, které jsou domovem mnoha druhů rostlin a živočichů.
Daniel Kupšovský

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Návraty do minulosti, významné události, osobnosti a vynálezy naší historie.

  • Český kras Český kras je chráněná krajinná oblast ve Středočeském kraji okolo řeky Berounky a jejích přítoků. Je známý svými vápencovými kopci, které jsou domovem mnoha druhů rostlin a živočichů. K těm chráněným patří například orel královský, rys ostrovid nebo netopýři. Na území Českého krasu najdete také řadu přírodních památek, včetně více než 700 jeskyní. Nejznámější jsou ty Koněpruské. V oblasti se vyskytuje také velké množství světově významných nalezišť zkamenělin. Na území Českého krasu byly objeveny archeologické nálezy, které dokazují, že zde lidé žili už v paleolitu. V době bronzové a železné se na území Českého krasu nacházela řada opevněných sídlišť. Dominantou Českého krasu je v tomto směru bezpochyby Národní přírodní rezervace Karlštejn.

  • Návraty do minulosti s Vojtou Kotkem.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají