Návraty do minulosti

Dobrý voják Josef Švejk. Hašek při psaní do jisté míry vycházel z vlastních zkušeností

Návraty do minulosti

Dobrý voják Josef Švejk. Hašek při psaní do jisté míry vycházel z vlastních zkušeností
Josef Lada, Josef Švejk

Rádio vašeho kraje

Haškovy Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války patří k nejvýraznějším dílům české literatury dvacátého století. Tento román se také dočkal překladů do desítek cizích jazyků. Byly podle něj natočeny filmy, inscenována divadelní představení, jiní autoři napsali jeho pokračování či vlastní verze.
Marek Mojžíšek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Návraty do minulosti, významné události, osobnosti a vynálezy naší historie.

  • Švejdík. Haškovy osudy dobrého vojáka Švejka za světové války patří k nejvýraznějším dílům české literatury 20. století. Tento román se také dočkal překladů do desítek cizích jazyků, byly podle něj natočeny filmy, inscenována divadelní představení, jiní autoři napsali jeho pokračování či vlastní verze.

  • Jaroslav Hašek při psaní Švejka do jisté míry vycházel z vlastních zkušeností. Po vypuknutí první světové války narukoval, s armádou se dostal do Ruska, kde zběhl nejprve do legií a posléze do Rudé armády. Hrůznost a nesmyslnost války tak znal z první ruky.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají