Náš host

Zranění ji ve sportu nezastavilo. Lucie Matoušková z Ostrova uhranula Bali a jde dál

Náš host

Zranění ji ve sportu nezastavilo. Lucie Matoušková z Ostrova uhranula Bali a jde dál
Lucie Matoušková

Plzeň

Před lety se Lucie Matoušková zranila a nedobrovolně ukončila slibně rozjetou kariéru v twirlingové reprezentaci. Ani zdaleka ale netušila, že další sportovní úspěchy bude ještě sbírat.
Andrea Vajnar, Tereza Švecová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte náš čtvrteční dopolední program. Za čtyři minuty bude čtvrt na 11. A teď už má slovo naše karlovarské studio a kolegyně Tereza Švecová. Dobré dopoledne. Krásné dobré dopoledne. Pozvání do našeho vysílání dnes přijala západočeská rodačka Lucie Matoušková, mistryně světa v naturální kulturistice a fitness. Povídat si budeme nejenom o jejich úspěších, ale také o tom, jak zlepšit náš vztah ke sportu a k našemu tělu. Dobrý den. Krásný den. Tak já začnu asi tou vaší osobní cestou k pohybu a ke sportu. Jak jste se k tomu dostala? Tak já jsem měla to štěstí, že jsem měla velkou podporu ohledně rodiny a přátel a začala jsem sportovat už v mých šesti letech. Nejdříve to byla vlastně gymnastika, byl to takový akrobatický sport s hůlkou. Jmenuje se to curling a vlastně díky němu, protože to zahrnuje balet, gymnastiku a nějaké vlastně pohybové dovednosti, tak jsem se dostala vlastně až na vrchol.

  • Já právě třeba slovo trhlinka, se musím přiznat, jsem při té přípravě na tento rozhovor četla asi poprvé. Jak jste tedy přesně mám představit? To je něco jako mažoretky. Akorát upgradoval. Ne? Nebo jak dobře vypadám? Přesně tak. Je to odvozené od mažoretek. Vlastně závodnice mají tvar Lingovou hůlku, kterou vlastně vyhazují zhruba 15 m vysoko a dělají potím různé akrobatické prvky. Je to strašně krásný vlastně sport, který obsahuje vlastně opravdu základy baletu, gymnastiky a i vlastně kondice jako takové sportovní. Takže pro ty dívky je to jeden z nejlepších směru, kterým se můžou vydat. A tady u nás na západě Čech máme nějaké takové týmy? Někde se tady tomu věnuje? Určitě máme tady celkem slavný té maskérky z ostrova Port Ellen dětí mládeže v Ostrově a tyto dívky vlastně jsou tuším devět let neporaženými mistryněmi ČR a jsou to naše vlastně reprezentantky na evropské úrovni a já jsem měla tu čest, že jsem samozřejmě byla vedená právě v tomto klubu.

  • A jakých úspěchů jste s tím tvým legem dosáhlo vy?

Ostatní také poslouchají