Náš host

Veterinární poradna: šedý zákal, přidávání masa do granulí, blechy

Náš host

Veterinární poradna: šedý zákal, přidávání masa do granulí, blechy
Pudl

Plzeň

Na dotazy odpovídá MVDr. Kateřina Černá.
Michaela Vondráčková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • A teď už v našem dopoledním vysílání otevíráme veterinární poradnu. Naším dnešním hostem je veterinářka Kateřina Černá. Dobrý den. Dobrý den. A vaše specializace, pokud se nepletu, je oftalmolog. Je to tak? Ano, je to tak, ale nejen nejen děláme všecko a každý z kolegů, kdo chce si nějak rozvíjet, specializovat, tak se potom věnuje blíží nějakému oboru, do kterého proniká hlouběji.

  • Tak to říkám, protože i dnes a naši posluchači nám samozřejmě mohou volat, pokud máte jakýkoliv dotaz, také naše telefonní linka 221 554 222 je vám k dispozici. Také nám můžete posílat SMS a to na číslo 605 55 a čtyři osmičky. No my už tady máme rovnou první dotaz, který se zrovna týká očí. Tak to je přímo pro vás. Mám trpasličí pod linku s pokročilým šedým zákalem obou očí. Stáří 11 let. Myslíte, že je možná ještě operace?

  • A myslím si, že operace určitě možné je, ale tam je strašně důležité u těch šedých zákalů vyšetřit i sítnici, protože ta čočka, když je zakalená, tak nám nepropouští obraz dozadu na sítnici, kde oční nerv. Jenže pokud nám nefunguje ta sítnice, tak to, že spravíme tu čočku, nám nezaručí, že ten pejsek uvidí.

Ostatní také poslouchají