Náš host

Spisovatelka Barbora Šťastná zasadila část příběhu své nové knihy do karlovarského hotelu

Náš host

Spisovatelka Barbora Šťastná zasadila část příběhu své nové knihy do karlovarského hotelu
Kniha Hotel Atlantic Barbory Šťastné

Plzeň

Spisovatelka, bloggerka a novinářka Barbora Šťastná promluvila o svém šťastném blogu, který vyústil v knižní prvotinu a také o spolupráci se sbírkou Paměť národa. V rozhovoru s Pavlínou Kyselovou představila novou knihu Hotel Atlantic, jejíž děj se částečně odehrává v lázeňském centru Karlových Varů. Kde bere inspiraci a jak moc jsou její příběhy autentické?
Andrea Vajnar, Pavlína Kyselová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • O. Naším hostem je dnes spisovatelka, novinářka a blogerka a překladatelka Barbora Šťastná, se kterou se je budeme povídat o její tvorbě a také o životě. Já vás zdravím. Dobrý den. Dobrý den. A Barboro, vy jste studovala DAMU, také FAMU, ale především píšete, a to ve všech možných formátech, bych řekla. Co vás vlastně k psaní přivedlo?

  • Já jsem vlastně se o psaní pokoušela od od doby, co si vůbec pamatuji rok nebo kam až moje paměť sahá? Tak že jako vím, že první jako knihu v uvozovkách jsem zkoušela psát někdy ve třetí, ve čtvrté třídě. To byla detektivka.

  • No a pak jste následně navázala. Ale nebudeme předbíhat, protože mezitím bylo ještě spousta aktivit. Mimo jiné jste byla také šéfredaktorkou velmi známých časopisů, ať už je to l týden anebo Moje psychologie.

Ostatní také poslouchají