Náš host

Roztroušená skleróza už zdaleka není diagnózou na invalidní důchod, říká Petr Šindelář z Unie ROSKA

Náš host

Roztroušená skleróza už zdaleka není diagnózou na invalidní důchod, říká Petr Šindelář z Unie ROSKA
Předseda pacientské organizace ROSKA Plzeň Petr Šindelář

Plzeň

Pacientská organizace s názvem ROSKA se věnuje řadě aktivit pro lidi s roztroušenou sklerózou. 
Stanislav Jurík

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Slíbili jsme, že se vrátíme ke včerejšímu světovému dni roztroušené sklerózy, a tak sliby plníme. Ve studiu dnes v roli dopoledního hosta předseda Unie Roska Plzeň pan Petr Šindelář.

  • Vítejte. Dobrý den. Dobrý den vám i posluchačům. Ještě jednou upozorňuji, že otevíráme SMS bránu pro vaše dotazy ohledně roztroušené sklerózy. 605, 55 a čtyři osmičky. Asi bych začal tím, že popíšeme tu nemoc jako takovou, jak se projevuje, jaký člověk na sobě pozná.

  • Těch příznaků může být celá řada. Člověk má nevysvětlitelný brnění v končetinách. Tím to třeba může začít. Ztrácí se úchopová schopnost ztrát za začne zakopávat. Ano, zhorší se mu zrak zničehonic bez bezdůvodně. Takže to jsou takový ty úplně prvotní prvotní znaky, že by se mělo něco dělat a ten člověk by měl navštívit neurologa.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu