Náš host

Přes Portál dopravy změníte vlastníka vozidla a vyřídíte i řadu dalších věcí

Náš host

Přes Portál dopravy změníte vlastníka vozidla a vyřídíte i řadu dalších věcí
Řidičský průkaz

Plzeň

Vozidla je už možné převádět online a tímto způsobem lze cokoli změnit i v řidičském průkazu.
Stanislav Jurík

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Máme 10 hodin a 11 minut. Naším dnešním dopoledním hostem je vedoucí odboru registru vozidel a řidičů v Plzni pan Jiří Marek.

  • Vítejte. Dobrý den. Dobrý den. Jsem rád, že jste si udělal čas na naše posluchače, že vysvětlíme některé otazníky, které vyvstaly třeba zrovna v tomto týdnu. Už od nás posluchači samozřejmě slyšeli, že od tohoto týdne je možný převod vozidla on-line. I o tom bych se rád s vámi pobavil. A také dáme možnost posluchačům, aby se ptali telefonicky na 221 554 222 a SMS můžou napsat na 605 55 a čtyři osmičky. Vaše dotazy rádi v průběhu dnešního povídání s panem Markem zodpovíme. Začal bych obecně. Co všechno má váš odbor na starosti, co všechno děláte?

  • Tak náš odbor sídlí na Koterovské ulici 162 na Slovanech a řešíme jak registr vozidel, to znamená registrace nových vozidel, dovezená vozidla, schvalování vozidel, přestavby vozidel, výměna jsme zadek atd.. Dále řešíme registr řidičů, to znamená výměny řidičských průkazů atd., řidičské průkazy mezinárodní a výpisy z registrů řidičů a další věci. Potom řešíme bodový systém a dále řešíme autoškoly a provádění zkoušek v autoškole.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají