Náš host

Operace kovboj zachránila 650 vzácných koní z celé Evropy

Náš host

Operace kovboj zachránila 650 vzácných koní z celé Evropy
Libor Picka a Bohuslav Balcar

Plzeň

Na konci dubna 1945 osvobozovali Američané zajatecký tábor v Bělé nad Radbuzou. Při akci jedna bojová skupina navíc zachránila v Hostouni stádo 650 vzácných koní - například lipicány ze slavné Španělské jezdecké školy ve Vídni.
Iva Kokešová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte náš pondělní dopolední program a máme 11 minut po 10. a vítám dnešní hosty. Domažlický nakladatel, spisovatel, badatel a historik pan Bohuslav Balcar. Dobrý den. Dobrý den. A spolu s ním také starosta Bělé nad Radbuzou pan Libor Picka. I vás vítám. Dobrý den. Dobrý den i ode mě. Pane Balcare, vy jste u nás by ho. Já jsem si schválně.

  • Zkoumala tu historii. V prosinci loňského roku s kolegou z té probírali novou knížku druhá bomba pro Heydricha. Ano. No a my se i dneska budeme pohybovat v době druhé světové války, protože to je ten váš nejhlavnější obor. Říkám to dobře. Je je toto období to, co vás nejvíc zajímá? Je?

  • To jedna z indicií našeho nakladatelství, řekl bych, co se týká literatury faktu, tak stal nejdůležitější. Máme tady i jiné, ale tato je skutečně ta nosná, ta nejhlavnější.

Ostatní také poslouchají