Náš host

Opera mě láká svou úrovní a etiketou, říká sólista plzeňského divadla

Náš host

Opera mě láká svou úrovní a etiketou, říká sólista plzeňského divadla
Jakub Hliněnský

Plzeň

Jakub Hliněnský je sólistou opery Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni, ale realizuje se také jako režisér. Už odmalička ho lákalo divadlo a měl to štěstí, že díky Dětské opeře Praha mohl své první umělecké krůčky udělat v Národním divadle. Tam vystupoval v činohrách a postupně přešel i k opeře. „Odmalička jsem na prknech," říká s úsměvem. Operní prostředí pro něj prý vždy bylo lákavé hlavně svou úrovní a etiketou.
Michaela Vondráčková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • 10 hodin a 10 minut. A jak jsme slíbili, teď nás čeká setkání s milým hostem z divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni, kterým je Jakub Hliněnský. Dobrý den. Dobrý den. Hned dodávám, že jste členem opery, respektive sólistou opery. Jste barytonista. Je to tak, ale zároveň vím, že pracujete jako režisér. Vypadá to tedy, že opera nebo možná obecně divadlo prostupuje vaším životem velmi intenzivně. Vždycky vás to takto táhlo k divadlu už od malička?

  • Krásná otázka na začátek. Ano, od malička, kdy vlastně už během školních let jsem se dostal vlastně k divadlu a měl jsem možnost vystupovat už kina na jevišti, takže od malička skutečně jsem na prknech. Tak se rodí.

  • Tam přivedli.

Ostatní také poslouchají