Náš host

Národní geopark Barrandien očima geologa

Náš host

Národní geopark Barrandien očima geologa
Geolog RNDr. Martin Lang

Plzeň

O geoparku Barrandien, o Muzeu středních Brd ve Strašicích, o zámečku Tři trubky a Domě přírody Brd i dalších turistických cílech si povídáme s geologem Martinem Langem.

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte náš páteční dopolední program. Za pět minut, čtvrt na 11 vítáme dnešního hosta, a tím je geolog, pan Martin Lang. Dobrý den.

  • Dobrý den vám i posluchačům.

  • Vaše jméno je neodmyslitelně spojeno s muzeem středních Brd ve Strašicích, s Brdy obecně a pochopitelně také s národním parkem Baran. Den. A já bych byla ráda, abychom všechny tyto oblasti během té půl hodinky, kterou na sebe máme, přeletěli a něco o nich řekli. Snad to zvládneme, protože vím, že jste vynikající vypravěč. Budu ten čas muset hlídat. Uvidíme, co všechno stihneme. Začneme, pane Langu, k jeho parkem. Mohli bychom posluchačům definovat, co to vlastně je geopark?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají