Náš host

Mistrem světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2024 je Martin Vogeltanz

Náš host

Mistrem světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2024 je Martin Vogeltanz
Martin Vogeltanz

Plzeň

Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů vyhrál Martin Vogeltanz v květnu tohoto roku a sbírku svých titulů tak rozšířil o titul nejvyšší. V těžké konkurenci 19 špičkových barmanů a barmanek zabodoval se svým drinkem Nature, který v sobě ukrývá příběh opěvující krásy české přírody. A také originální a nečekané ingredience.
Michaela Vondráčková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • 10 hodin a 12 minut. Naše dopolední vysílání pokračuje a teď se vás zeptám. Měli jste někdy v životě sen, co byste třeba někdy chtěli dělat. A podařilo se vám to našemu dnešnímu hostovi? Ano. A ve své práci dosahuje dokonce světových úspěchů. Naším dnešním hostem je Martin Vogeltanz. Původně jsem chtěl říci vicemistr, ale ono už to neplatí. Už je to mistr světa a první viceprezident České barmanské asociace a hlavně barman s dlouholetou praxí. Dobrý den. Dobrý den. Já mám pocit, že na úvod hodiny jsem říkala vicemistr. A ono je to taková čerstvá novinka, že teď už jste mistr. Pojďme to rovnou říci. Odkdy jste mistr světa a v čem přesně tak začátek května se konal krásná soutěž v Karlových Varech, ale Mattoni Grand Prix. Byl to vlastně vyvrcholení této soutěže, která probíhá i v ČR. Vlastně těm, abyste mohli jít na světové finále, které právě bylo v těch Karlových Varech, tak jste museli projít tím lokálním nebo národním sítem. A když jste vyhráli, tak jste se kvalifikovali na tuto pěknou soutěž, která se mi teda nebo podařilo vyhrát. A tím jsem se stal mistrem světa. Tedy nejen hokejisté jsou mistry světa, ale i vy. Jak jste slavil, jak to probíhalo? K tomu se všemu samozřejmě dnes dostaneme. Ale já bych ještě zůstala u toho, co jsem naznačil. A byl to nějakým způsobem váš dětský sen nebo mládežnický sen stát se barmanem?

  • Tak úplně dětský sen to nebyl. Pravdou je, že děti do baru nechodí. Děti do baru nechodí. Ani jsme vlastně neměli žádnou jako motivaci a nebo inspiraci. Možná bych řek, moje taková první inspirace byl film koktejl s Tomem Cruisem. Mám pocit, ty jsi se správně? Ta se sice pravda, pamatuji rok 88, 1. role Toma Cruise, kdy vlastně on tam házel těma lahvemi a dělal tu show pro ty lidi. A to mě vlastně, to vás zaujalo k tomu, abych dělal tuto práci taky.

  • Vy ale jste původem z Plzně, to asi můžeme říci. Studoval jste v Plzni nebo respektive vyučil se v Plzni?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu