Náš host

Mise, která změní pohled na svět. Roman Sýkora zachraňoval životy v Keni

Náš host

Mise, která změní pohled na svět. Roman Sýkora zachraňoval životy v Keni
Transport pacienta s kardiogenním šokem

Plzeň

Roman Sýkora je lékař Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje a anesteziolog, který se zabývá urgentní medicínou. Nedávno se vrátil z lékařské mise v Keni.  
Andrea Vajnar, Pavlína Kyselová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Přejeme příjemné dopoledne všem posluchačům rádia vašeho kraje. Mým dnešním hostem je Roman Sýkora, lékař Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje. Anesteziolog, který se po celý profesní život zabývá intenzivní medicínou. Nicméně naším hlavním tématem bude mise v Keni, na kterou se letos vyprávěl. Proč a jak taková mise vypadá, to se dozvíte už teď. Romane, já vás vítám. Dobrý den.

  • Dobrý den. Chtěl jsem rád, že se můžu podělit o zážitky z té Keni. Jenom bych upřesnil, já se nevěnuje intenzivní medicíně, tím jsem začal svoji kariéru, ale především ty urgentní medicíně, anesteziologii.

  • Paráda. Hned na začátek máme takové vysvětlení. My už jsme si to tady trošičku řekli mimo éter a já jsem ráda, že jste to znovu zmínil, ještě než se dostaneme k vaší misi v Keni, a pojďme se chvilku.