Náš host

Karlovarská hvězdárna Františka Krejčího letos slaví 60 let své existence

Náš host

Karlovarská hvězdárna Františka Krejčího letos slaví 60 let své existence
Miroslav Spurný

Plzeň

Hvězdárna Františka Krejčího v Karlových Varech letos slaví kulatých 60 let. Jde o jedinou hvězdárnu v našem kraji. Jak oslaví své jubileum, co nového nabídne svým návštěvníkům a jaké má plány? Na to se zeptala Pavlína Kyselová jejího ředitele a hvězdáře Miroslava Spurného.
Andrea Vajnar, Pavlína Kyselová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte čtvrteční dopolední program rádia vašeho kraje. Máme 11 minut po 10. a v karlovarském studiu je připravena Pavlína Kyselová se svým dnešním hostem. Dobrý den.

  • Děkujeme za slovo. I my přejeme příjemné dopoledne. Tento rok slaví karlovarská hvězdárna Františka Krejčího 60 let své existence. Jde o jedinou hvězdárnu našem kraji. A právě její ředitel je dnes naším hostem. Ve vysílání vašeho kraje, rádia vašeho kraje vítám Miroslava Spurného. Dobré dopoledne.

  • Dobré dopoledne. Tak jak se my jsme již naznačila, letos slavíte jubileum 60 let. To už je nějaká doba. Tak pojďme se ještě vrátit úplně na začátek a trošku popsat, jak to vlastně celé začalo.