Náš host

Jedinečná CHKO Slavkovský les slaví 50 let, první nápady souvisely s ochranou pramenů

Náš host

Jedinečná CHKO Slavkovský les slaví 50 let, první nápady souvisely s ochranou pramenů
CHKO Slavkovský les

Plzeň

Chráněná krajinná oblast (CHKO) Slavkovský les slaví po celý letošní rok 50 let od svého založení. Pro veřejnost přichystala řadu akcí.
Andrea Vajnar, Radim Jehlík

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Příjemné dopoledne. Tak i od nás. Jak už bylo avizováno, s naším dnešním hostem zavítáme do chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Ta totiž vznikla v roce 974, a tak a letos slaví 50 let. I to je důvod, proč jsme původně pozvali ředitele Správy CHKO Jindřicha Horáčka. Ten se ale dnes ráno pro nemoc omluvil, a proto vítám místo něj Přemysla Tájka, vedoucího oddělení sledování stavu biodiverzity. Dobrý den. Dobrý den. Pane řediteli. Pana ředitele pochopitelně zdravíme. Na dálku. Přejeme brzké uzdravení. A pane Taiko, co dělá vedoucí oddělení sledování stavu biodiverzity v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les? Co je vaší pracovní náplní a denním chlebem?

  • No, tak takto nějak našeho oddělení je.

  • Poskytovat podklady našim kolegům, kteří rozhodují, že on na území správy CHKO Slavkovský les o spoustě věcí a chráníme, že ano. A pečujeme o 36 rezervací a což samozřejmě s sebou obnáší poměrně velkou potřebu dokonalý a podrobný znalosti těch lokalit.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají