Náš host

Hned dva nové tituly představuje Kamil Pešťák

Náš host

Hned dva nové tituly představuje Kamil Pešťák
Kamil Pešťák

Plzeň

Co se do vás vejde – to je název nové audioknihy, kterou vydává spisovatel a písničkář Kamil Pešťák. Dobrodružný román se špionážní zápletkou je už třetím dílem v knižní sérii Když se kruh uzavřel. Příběh smíšené německo-české rodiny, který se táhne celým 20. století, vznikl na pozadí skutečné události. Začíná v Dolomitech, většina děje se ale odehrává v Čechách – na Šumava, v Praze i v Plzni.
Michaela Vondráčková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Pavel Tobek dospíval v našem dopoledním vysílání. Teď už je ve studiu vítám dnešního hosta, kterým je hudebník a spisovatel Kamil Pešťák. Dobrý den. Dobrý den. Tak pokud se nepletu, když jste u našeho mikrofonu byl naposledy před asi 3 3 lety, tak to bylo u příležitosti vydání tehdy nové audio knížky, když se kruh uzavřel. No a dnes tomu vlastně nebude jinak, protože na světě je pokračování, respektive už asi třetí díl. Viďte. Tak nám pojďte, prosím představit tu novou krásnou audio knížky. Už nám tady leží na stole.

  • Tak my jsme si tady trochu na čas s tím pokračováním. Je to vlastně třetí kniha z té řady. Potom ještě bude jednat, doufejme, že se nám podaří udělat. Ale nese to, co se do vás vejde. Je to takový příběh člověka, který nebo spíše rodiny smíšené německo-české rodiny, která vlastně ten příběh se táhne celým 20. stoletím od první světový války až vlastně po 60. léta. To takový dobrodružný špionážní román, ale v podstatě je na pozadí skutečných událostí. Můžeme prozradit, kde se odehrává?

  • Tak to je docela pestrý, protože začíná to vlastně v Dolomitech za první světový války, kdy se seznámí ten předek toho hlavního hrdiny z budoucí svojí manželkou a vlastně potom je tam jedna pasáž v Itálii a většina se odehrává tady v Čechách, na Šumavě, v Praze a v Plzni.

Ostatní také poslouchají