Náš host

Felix Slováček se chystá do Plzně, zve na unikátní program Krásné je žít

Náš host

Felix Slováček se chystá do Plzně, zve na unikátní program Krásné je žít
Felix Slováček s moderátorkou Michaelou Vondráčkovou

Plzeň

Klarinetista, saxofonista a hudební skladatel Felix Slováček zavítá 16. května 2024 do Plzně v rámci svého jubilejního turné s unikátním programem „Krásné je žít“ propojujícím filmový a hudební zážitek.
Michaela Vondráčková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • V našem dopoledním vysílání je teď čas na setkání s hostem. Dnes pozvání do studia přijal vynikající klarinetista a saxofonista, ale také dirigent Felix Slováček. Dobrý den. Dobrý den. A možná rovnou dodám, že jste nepřišel sám. Čím se omlouvám dámám, že se mi nepředstavil a jako první. Ale věřím, že mně prominou. Je tady s námi také Denisa Rohanová, moderátorka, dobrý den. Dobrý den. A také Soňa k oderská z opery. Dobrý den. Dobrý den. My si moc vážíme toho, že jste si udělali čas a že jste zavítali k nám do studia. Prý se v Plzni připravuje velký koncert a dobrý se máme na co těšit. Tak co jsi?

  • Tak nejenom, já se těším do Plzně, protože v synagoze plzeňský jsem nikdy nehrál a to se těším, že jsem se toho ještě dožiji. No, koncert se mu ne kráse je žít. Možná, že o tom koncertě by mohla říct co Denisa, protože ona to má tak všechno sesumírované. Já jsem pak do něj navezli. Dobře. Tak Denisa.

  • Kývá je to moderátorka pořadu, tak tam asi vědět nejvíc. Ono se nejedná ve své podstatě pouze o koncert. Jedná se o o zábavný večer s Felixem Slováčkem. On ten večer je složen ze dvou částí. První částí je třicetiminutový sestřih filmu o životě Felixe Slováčka. Já říkám, že je to osobní zpovědí Felixe Slováčka, protože to zdaleka vůbec není film o tom, s kým hrál, jak se na učil hrát, a o jeho kariéře profesní jako takové. Ale on je velmi o jeho soukromém životě.

Ostatní také poslouchají