Náš host

Destinační agentura Krušnohoří propojuje lidi, nově plánuje vybudování útulen

Náš host

Destinační agentura Krušnohoří propojuje lidi, nově plánuje vybudování útulen
Naučná stezka Božídarské rašeliniště, Boží Dar, Krušné hory

Plzeň

V roce 2023 zahájila činnost destinační agentura Krušnohoří. Jejím cílem je propojovat lidi a podpořit turistickou infrastrukturu. To není ale zdaleka všechno, čemu všemu se věnuje, prozradili její zástupci Jitka Tomanová a Jan Kerner.
Andrea Vajnar, Pavlína Kyselová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Příjemné dopoledne všem. Se mnou ve studiu už jsou zástupci destinačních agentur i Krušnohoří, Jitka Tomanová a také Jan Kerner. Povídat si budeme o aktivitách také programu agentury a samozřejmě přidáme i pár turistických tipů. Já vás tady vítám. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkujeme za pozvání. Dobrý den.

  • Tak Honzo, prosím vás ještě úplně na začátek a pojďme si říct, co je vlastně posláním takové destinačních agentur. I bez finanční agenturu založil karlovarský a Ústecký kraj dohromady, aby se věnovala Krušným horám jako celku, a to turistickému ruchu v Krušných horách. Naším cílem je nalákat lidi do Krušných hor, zejména na ta místa, která nejsou ještě turisticky příliš exponovaná, a současně je tady udržet třeba trochu déle, aby se stalo standardem vyrazit do Krušných hor na týdenní dovolenou. Takže to je taková naše vize lákat lidi do Krušných hor. A mimo to chceme pomáhat rozvoji turistické infrastruktury. Takže kromě toho, že tedy pořádáme akce, propagujeme Krušné hory, tak tak já chci přispět k výstavbě některých věcí.

Ostatní také poslouchají