Náš host

Deset let pomoci: Ještěřice z Kraslic potřebným rozdělily přes půl milionu korun

Náš host

Deset let pomoci: Ještěřice z Kraslic potřebným rozdělily přes půl milionu korun
Nadační fond Ještěřice

Plzeň

Nadační fond Ještěřice z Kraslic slaví desetileté výročí své existence. Tento fond se zaměřuje na pomoc osobám a rodinám v Karlovarském kraji, které potřebují pomoc.
Radim Jehlík

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hezké dopoledne s mými dnešními hosty, dokonce, kteří zavítali do našeho studia. To se dozvíte za malou chvíli. V Kraslicích 10 let existuje a úspěšně funguje nadační fond ještěři se. O něm si teď budu povídat jednak s předsedkyní tohoto nadačního fondu Miluší Merkelovou. Já vás vítám. Dobrý den. Dobrý den. Vy jste ale nepřišla sama. Vy jste si vzala pomoc sebou. Hru Veronika Harantová ze stejného nadačního fondu. Vítá vás taky. Dobrý den. Dobrý den. Tak pojďme ale od začátku přiblížit o historii a vlastně, jestli se to dá říct, hlavní cíle nadačního fondu. Ještě sice může to tak říct.

  • Paní Merkelová určitě. Samozřejmě. Nadační fond byl založen právě s nějakým cílem a tím bylo nebo respektive možná začnu od toho, kdy byl založen. Založili jsme oficiálně na nadační fond v roce 2014, nicméně tomu již předcházely nějaké aktivity, které jsme vlastně ještě se zakladatelkou nadačního fondu Andreu Krýzlovou společně organizovali a velice dobře nám to šlo. A postupem času jsme se dostali k jedné aktivitě. Jmenovala se srdce slabším. Bylo to vlastně akce pro mentálně postižené Karlovarského kraje, kterou doposud organizovalo nějaké sdružení vlastně pro mentálně postižené, ale už jakoby neměli sílu na to pracovat vlastně tímto způsobem. A my jsme tu aktivitu převzali a tím, že jsme se vlastně začali věnovat tady té oblasti sociální, tak nás napadlo vlastně to nějakým způsobem uchopit tom víc víc vlastně profesionálně a proto jsme založili ten nadační fond, aby i ty peníze, které jsme vybírali pro tento účel, šly oficiální cestou, měli prostě je oficiální transparentní účet apod..

  • Jaké byly ty začátky, když se vrátíme o 10 let zpátky, do roku 2014 a jak se to vyvíjelo postupem let?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají