Na Východ!

BONUS: Jak pochopit sovětského člověka? Tipy na čtení o Donbasu

Na Východ!

BONUS: Jak pochopit sovětského člověka? Tipy na čtení o Donbasu
Mariupol

Plus

Máme pro vás bonusový obsah. Josef Pazderka a Ondřej Soukup přináší tipy na další zdroje a zajímavé čtení o Donbasu, kterému se věnovali ve třetí epizodě. Dozvíte se, jaká kniha vám pomůže pochopit sovětského člověka, k čemu Ondřeje inspirovaly reakce posluchačů na poslední díl a proč dostal Josef kvůli němu doma vynadáno. Další klasickou epizodu podcastu na Na Východ! pro vás chystáme na 26. listopadu. Věnovat se budeme překvapivému kariérnímu veletoči Volodymyra Zelenského.
Josef Pazderka, Ondřej Soukup

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Poslední díl podcastu na východ byl věnovaný Donbasu. A my jsme tady teď s Ondrou se nejrůznějšími tipy na to, co si k této problematice přečíst, na co se podívat, čím ještě obohatit ten váš pohled, který jsme krátce přiblížil.

  • Děkujeme za všechny vaše ohlasy. Ondro, co se ti doneslo k donbaské mu dílu?

  • No, dostalo se mi docela dost různých odpovědí, připomínek a nejvíce z nich vlastně se týkalo zmínky o ukrajinštině a zavádění, ať už to byli lidé, kteří vlastně říkali no ale vždyť teďka ta ukrajinština má mnohem silnější roli, než tomu bylo dříve. Vlastně mu od začátku ruského vpádu, což je pravda a už jak jsme tam říkali v té epizodě, tak skutečně nás to jenom utvrdilo, že budeme muset udělat nějaký díl o těch jazycích, jako je ukrajinština, běloruština a jejich roli.

Ostatní také poslouchají