Na place

Bývalý hokejista Jan Gusta Havel: Za hokejovou partu kluků z národního týmu bych dal ruku do ohně

Na place

Bývalý hokejista Jan Gusta Havel: Za hokejovou partu kluků z národního týmu bych dal ruku do ohně
Hokejová legenda Jan Gusta Havel promluvil v pořadu Na place

Radiožurnál Sport

Ve studiu Radiožurnálu Sport si moderátor Ladislav Hampl v pořadu Na place povídá s trojnásobným vítězem Spenglerova poháru, nejlepším střelcem československé hokejové ligy v sezoně 1968 a 1971 nebo dvojnásobným medailistou z mistrovství světa Janem Gustou Havlem. Jak vzpomíná hokejová legenda na začátky s hokejem? Jak se zrodil jeho přestup z Kolína do Sparty? Jak vidí současnou situaci Pražanů bývalý hokejista, který ve čtvrtek 10. listopadu slaví osmdesáté narozeniny. 
Ladislav Hampl

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • S Ladislavem Hamplem.

  • Hezké středeční dopoledne, milí posluchači. U mikrofonu Ladislav Hampl. Pořad na place Radiožurnál sport a se mnou tu ve studiu stojí nebo sedí moji velice milý host Jan Gusta Havel. Já vás tady vítám. Dobrý den. Jan Gusta Havel je v led hokejová legenda. Myslím si, že pokud nás posloucháte a z té sportovní posluchači, že jistě víte, o koho jde. Já se vás hned na úvod zeptám, jak jste přišel k té své, k tomu třetímu jménu, k tomu ústavy?

  • No tak jsem přišel na vojně v Litoměřicích. Já jsem nastoupil do Dukly Jihlava a tam byl výběr. No, sice jsem nehrál špatně, dal jsem dokonce dva góly v jednom zápase. A kdo jim dal? Takže jsem měl bodování. Dobrý. My se za mříže. Zůstanu v Jihlavě, ale nakonec to dopadlo tak, že mě poslali do Litoměřic chvíli. Dukla Litoměřice tehdy hrála první ligu, což bylo poprvé, že tam byly dvě Dukly, což bylo pro mě dobře, že jsem teda nastoupil a žil jsem rád první ligu, to bylo jako vynikající pro mě. Samozřejmě jsem byl smutný z toho, že mě dali do Litoměřic a v Dukle i v Dukle Litoměřice. Tam byl trenérem Haukvic a ten na prvním na prvních testech jsme dělali takový rychlostní testy, který se dělají pravidelně. Ho, tak mi říkal % ty jezdíš jak Gusta Havel, ten závodník.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají