Přejít k hlavnímu obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lidé

Veronika Ruppert

Veronika Ruppert

Jsem ročník: 
1980 

Na Radiu Wave zastávám práci? 
Potkáte mě v proudovém vysílání On Air, v módním magazínu Modeschau a ve večerním Rozhovoru, ve kterém se střídáme s Martinem Minhou. Kromě toho pracuju pracuji jako dramaturgyně.

Co kromě toho podnikám?
Vedle práce pro RW občas píšu o módě pro další média, třeba pro Forbes.cz. Věnuju se art direkci a stylingu módních editorialů a kampaní, dohaduju se o české módě v porotách (Akademie designu České republiky, Diploma selection na Designbloku). Posledních pět let dělám pod hlavičkou Modeschau ve spolupráci se sdružením Elpida různé mezigenerační akce, módní workshopy, přehlídky nebo výstavy. Společně s fotografkou Bet Orten jako kreativní team #ortenruppert vytváříme fashion editorialy, kampaně, výstavy nebo magazíny. Letos budeme chystat už pátou kampaň a výstavu pro neziskovku Elpida. K našim nejnovějším projektům patří velkoformátový magazín Nadotek pro neziskovku Debra, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel a jejich blízkým. Pravidelně také spolupracujeme na editorialu Fashion talent pro magazín Blue Paper. Čtvrtým rokem se podílím na přípravách a realizaci jarní módní konference Business Forward Forum na pražském týdnu módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Předtím jsem stihla?
Vystudovat ekologii na střední, publicistiku na vyšší a sociální a kulturní antropologii na vysoké, pracovat v ČRo 6 a v jednom komerčním rádiu. Naučila jsem se dobře anglicky a jakž takž italsky, rusky a německy.

Organizovala jsem večery komentovaných projekcí a diskusí Shape & Vision (2012 –2014). Šlo mi o hledání paralel a vzájemný dialog mezi českými módními designéry a architekty. Teď se k tomu vracím z jiné strany, prostřednictvím večerů Wave CAMP, na kterých se prezentují projekty z oblastí architektury, urbanismu, módního designu a umění. Nejbližší bude 6. února v CAMP v Praze a tématem bude proměna vyloučených a opuštěných lokalit uměním.

Dva roky jsem věnovala projektu Local Icons (2014–2016), který měl přispět k tomu, aby se více vědělo o lokálním módním průmyslu. Šlo nám o propojování tradičních českých továren s mladými designéry.

Co se týče hudby, někdy v začátcích Radia Wave jsem s Lazy Eye zakládala DJ platformu Poxxoxo, se kterou jsme vedle lo-fi večírků dělali i roller disco parties v MeetFactory. Dělala jsem také prvních jedenáct dílů klubovky Medicine s Vutru, která v ní od roku 2016 dál úspěšně pokračuje sama.

2016 – 2017 jsem prostřednictvím své klubovky Levitate v české premiéře představila hudebnice jako Waterhouse, Bad Gyal nebo Idu Dillan.

2017 – 2018 jsem žila mezi Chicagem a Prahou, od letoška jsem zase načas zpět v Česku.

Nejraději poslouchám? 
V noci ticho, v přírodě přírodu, v dopravních prostředcích a při sportu hudbu a podcasty. Ve volném čase přátele a rodinu.

Top koncerty z posledních let?
Za rok 2018 Dena v MeetFactory v Praze a Youth Code, Zola Jesus, Xiu Xiu, Advance Base nebo Los Campesinos v Chicagu.

Mé nejoblíbenější filmy? 
Ty, které těží z minima maximum. Mám ráda českou a italskou novou vlnu, Fassbindera, Kaurismäkiho. 

Jestli čtu, tak většinou? 
Vleže o módě, umění a životě.

Když mám volný čas, tak ho trávím?
V podstatě vždycky trochu pracuju. Jako v tom vtipu ze socíku, kde je pán u psychiatra na vyšetření s tím, že ho práce baví.

K jídlu a pití si nejraději dopřávám?
Kvalitní, jednoduché a čisté věci. Vegan jídlo a dobrá pivečka.