Přejít k hlavnímu obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lidé

Václav Müller

Zprávaři

03306559.jpeg

Znamení?

Kozoroh. 

Co mě na práci v rádiu baví?

Hlavně nevím, co bych si bez rádia počal. Takhle jsem dopadl.

Předtím jsem stihnul?

Hodně jiných rozhlasových stanic, televizi, pečovatele a překladatele v Anglii a spoustu jiných již trochu méně zajímavých profesí. 

Nejraději poslouchám?

Já jsem Beatlemaniak, cca od třinácti let. Od cca šestnácti ale vím, že existuje i jiná hudba. Všechno se to motá kolem 60. a 70. let. Floydi, Stones, T-Rex, Bowie, občas Led se Zelím, Párpli atd. Z těch současných je ovšem geniální Billie Eilish, na kterou mě přivedla moje dcera.

Mé nejoblíbenější filmy?

No, já jsem tak trochu i kinomaniak. Kdysi jsem dokonce v jednom rádiu měl pořad zvaný Kinománie. Takže jmenovat pár filmů je nemožné. Nejradši mám ale zlatou éru, tzv. Nového Hollywoodu od konce 60. do začátku 80. let. A pak taky první polovinu let 90. Ale můj první film byl Tři oříšky pro Popelku (dodnes nejoblíbenější vánoční pohádka) a hned po ní Vinnetou.

Oblíbení literární autoři?

Pravdou je, že jsem vlastně i kniho-maniak. Nebo spíš byl. Sice stále čtu, ale nestíhám tolik, kolik bych chtěl. A můj první románový hrdina byl shodou okolností Vinnnetou.

K jídlu a pití mám nejraději?

... a zřejmě proto jsem měl jako chlapec k jídlu nejraději indiánky (ty jsem ovšem mohl až po obědě. Výchova byla přísná).

Když mám volný čas, tak ho trávím?

Vlastně mě nebaví mít příliš volného času. Ale odpočívat umím. S rodinou a přáteli, na cestách.

Oblíbené místo v Praze?

Karlín, Vršovice, Holešovice a začíná mě docela bavit Žižkov.

Motto?

„Svoboda znamená svobodně prohlásit, že dvě a dvě jsou čtyři. Jestliže toto je dáno, všechno ostatní z toho vyplyne.“
G. Orwell