Přejít k hlavnímu obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lidé

Tereza Ghose

Tereza Ghose

Autorka, lektorka a cestovatelka. Zabývá se slovem - publicistikou, tvorbou rozhlasových pořadů a cestováním do vnitřních i vnějších světů, ale především se pokládá za vypravěčku. Tereza vystudovala magisterské studium religionistiky. V roce 2013 v Českém Rozhlase Ostrava natočila a následně vydala své první autorské CD Azaret, které obsahuje mluvené slovo, sestávající z její poezie a atmosférických orientálně laděných hudebních podkladů. 

Mezi lety 2014–2016 podnikla řadu cest do Indie, které jí svými intenzivními zážitky doslova změnily život. Z těchto cest vznikla cestopisně deníková poetická kniha Jako pták ses narodila – Můj velký indický příběh, která vyšla v listopadu 2016. 

V současné době Tereza pravidelně přispívá svými autorskými články do magazínu Jóga Dnes. Tereza je také autorkou i moderátorkou hudebních pořadů Barvy hudby, které každý týden připravuje pro Český rozhlas Ostrava a také autorsky přispívá tvorbou pořadů pro pražskou Vltavu. Je akreditovanou pohybovou lektorkou a momentálně pořádá imaginativní, hravé semináře a workshopy s tematikou: Pohyb – Hlas – Příběh: Medicína divokosti. 

Více se o ní můžete dozvědět na jejím webu: www.taite.cz.