Přejít k hlavnímu obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lidé

Radim Bártů

Moderátoři

Radim Bártů

Co dělám v rozhlase:
Ve vysílání českobudějovického studia Českého rozhlasu jako externista doplňuji moderátory ranního a odpoledního programu. Živé vysílání je svým způsobem dobrodružství – prostě si sednete za mikrofon, a buď to dáte, anebo ne. A přitom nesmíte ztratit ostražitost a pokoru, protože nejtrapnější pády na nos přicházejí neomylně v těch okamžicích, kdy si začnete připadat jako král.

Co mě baví:
Volný čas? Bez knížek by to nešlo. Pracuji koneckonců s češtinou a čtení je základ. Vydržela mi i příchylnost k muzice, žánrovými předsudky netrpím. Pokud však potřebuji dobít energii opravdu akutně, vpálím si do hlavy americký thrash metal přelomu osmdesátých a devadesátých let (dnes už říkáme minulého století), nejraději Rust in Peace a Countdown to Extenction od Megadeth.

Na závěr bych rád demonstroval svou zálibu v chytrém literárním braku, a to citací benegesseritské Litanie proti strachu: „Nesmím se bát. Strach zabíjí myšlení. Strach je malá smrt, přinášející naprosté vyhlazení. Budu svému strachu čelit. Dovolím mu, aby prošel kolem mne a skrze mne. A až projde a zmizí, otočím se a podívám se, kudy šel. Tam, kam strach odešel, nic nezůstane. Zůstanu pouze já.“ (Frank Herbert: Duna)