Přejít k hlavnímu obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lidé

Iva Jonášová

Šéfredaktorka

Šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová

Co jsem stihla před rozhlasem? 

V rozhlase se pohybuji od roku 2001, takže spoustu podstatných věcí jsem stihla během toho. Působila jsem jako moderátorka, autorka pořadů a vedoucí projektů, režisérka, dramaturgyně a redaktorka na šesti stanicích Českého rozhlasu a v České televizi (pořady Paskvil, kult_off, Před půlnocí, PopStory). V roce 2011 jsem spoluzaložila rádio ve veřejném prostoru StreetCulture, do roku 2015 jej vedla a byla ředitelkou obecně prospěšné společnosti. Věnovala jsem se problematice komunitních rádií, byla jsem lektorkou rozhlasové a audio tvorby na Vyšší odborné škole publicistiky v Praze. Spoluzaložila jsem a vedla hudebně exportní projekt Českého rozhlasu Czeching, byla členkou Rady hudební ceny Vinyla a hudebních cen (Vinyla, Apollo), spolupracuji s Institutem umění.

Od prosince 2015 jsem šéfredaktorkou Radia Wave. Působím ve Strategickém výboru Českého rozhlasu, vedu strategickou skupinu oslovování mladého publika a zaměřuji se na podcastovou strategii a vývoj audio formátů pro online prostředí.

Kromě toho jsem stihla vystudovat Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, jezdit po horách v zimě na lyžích a v létě na kole, procestovat, co se dalo, věnovat se dobrovolničení, hrát hodně na klavír a číst, zpívat ve sboru, být tenisovou trenérkou, učit děti lyžovat, desetkrát se stěhovat, mít děti, vymýšlet projekty světa, měnit názory a vizáže (jen zřídka).

Nejraději poslouchám? 
Rozhovory.

Jestli čtu, tak většinou? 
F. M. Dostojevského, H. Murakamiho, R. Steinera, P. Bourdieu, FullMoon, severské detektivky, dětské pokusy o první knihy a komiksy.

K jídlu a pití mám nejraději? 
Nudle, zelenou zeleninu, zelený fresh s řapíkatým celerem, čaj.

Když mám volný čas, tak ho trávím? 
Na horách, na cestách.

Co bych chtěla sdělit světu? 
Happy :)