Přejít k hlavnímu obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lidé

Edita Kudláčová

Edita Kudláčová

Co dělám v rozhlase:Společně s mými kolegy z Kreativního HUBu dáváme prostor novým nápadům, zahraničním trendům a kreativním lidem. Jsme u zrodu progresivních myšlenek a nových přístupů.

Co jsem dělala před rozhlasem:Vystudovala jsem Filozofickou fakultu Univerzity Palackého, magisterské studium anglické filologie a nederlandistiky a rozšiřující obor sociologie, tu pak především na stipendiích v zahraničí. Pracovala jsem několik let v soukromém sektoru v ČR i zahraničí, byla jsem tvůrcem několika odborných celoevropských konferencí. V roce 2008 jsem nastoupila na Mezinárodní oddělení Českého rozhlasu, které jsem od roku 2012 vedla. Současně jsem tlumočila, překládala a věnovala se i neziskovému sektoru. Od roku 2014 jsem byla součástí strategického projektu Českého rozhlasu Vize 2020, jehož konkrétním výstupem je mimo jiné i Kreativní HUB, ve kterém pracuji od jeho vzniku v lednu 2016.

Oblíbený multimediální projekt nebo rozhlasový pořad:Po ránu Radio Wave on-air i online, ale i pár zahraničních rádií, které ladím na internetu, podcasty v mobilu a hudba, baví mě práce s multimediálním obsahem kolegů z BBC a New York Times. Zároveň si ale pravidelně kupuju několik inspirativních a krásně zpracovaných zahraničních časopisů v tištěné podobě.

Jak bude vypadat a hrát Český rozhlas za 10 let:Lidé budou stále poslouchat, sestavovat si vlastní playlisty a ladit rádio i stahovat audio obsah na jakémkoliv praktickém zařízení, od chytrého telefonu po chytrou televizní obrazovku. Současně by měl být Český rozhlas důležitým pomocníkem ve filtrování a ověřování obrovského množství informací, které stále poroste, a zvyšovat úroveň mediální gramotnosti.

Co mě baví:Ticho v horách a klid u moře, americká a japonská literatura, hudba a antikvariáty, cesty po světě, New York, San Francisco a lidi kolem mě.