Přejít k hlavnímu obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lidé

Blanka Prudilová

Blanka Prudilová

Životní motto:
Věřím, že štěstí přeje připraveným. A taky těm moudrým, kteří rozeznají to, co se změnit dá – a odvážně to mění, od toho, co se změnit nedá – a mají sílu to přijmout. Snažím se tedy být připravená i moudrá. A netlačit přitom na pilu.

Co dělám v rozhlase:
Od září 2016 moderuji Noční Mikrofórum. Před tím jsem se – po vítězství v soutěži Hlas Dvojky – seznamovala (jako stážistka) s provozem a technikou v Českém rozhlase Olomouc. Od tamních redaktorů a moderátorů jsem se leccos nového naučila a sama jsem jim přinášela tipy na zajímavosti v našem regionu. A nepřestávám žasnout, jak náročná a krásná je rozhlasová práce.

Před rozhlasem:
Narodila jsem se ve Vrchlabí, odmaturovala tam na gymnáziu, vystudovala učitelství v Hradci Králové a vdala se na Moravu. Učila jsem jediný školní rok. Po první mateřské dovolené jsem v Lipníku nad Bečvou pracovala v kulturním domě, než ho zrušili. Pak jsem působila v soukromé škole Sluníčko a po druhé mateřské dovolené, jako mzdová účetní, v soukromé firmě vonící kořením. Pak přišla příležitost vrátit se do lipenské kultury, a tak jsem posledních deset let pracovala na radnici v Lipníku nad Bečvou na odboru kultury a školství, a to do doby, než místo zrušili. A tak jsem se víc věnovala rodině a sobě, až jsem na jaře 2016 zvítězila v soutěži Hlas Dvojky, a to jak u poroty, tak u posluchačů.

Co mě baví:
Být se svou rodinou a přáteli. Zpívat s naší rodinnou folkovou kapelou eMBéčka a psát pro ni písničky. Zdravě se hýbat. Radovat se z maličkostí. Poznávat inspirativní dobré lidi, místa, příběhy a události a propojovat je. Mít důvod smát se, až mi tečou slzy. Všemi smysly naplno a „z první řady“ vstřebávat všechno krásné, co nám život nabízí.