Leonardo Plus

Houby jsou v České republice fenomén

Leonardo Plus

Houby jsou v České republice fenomén
Víte, proč se muchomůrce říká muchomůrka?

Plus

Hosté: Petr Hrouda z Masarykovy Univerzity a František Bouda z Národního Muzea. Jak houby podporují  kyselinu citronovou, jak užitečné jsou jejich symbiózy s kořeny rostlin i s živočichy? A proč jsou některé houby jedovaté? Pořad připravil David Šťáhlavský.
David Šťáhlavský

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Celé planetě jsou jich miliony druhů a žijí tu už od pradávna, ještě dávno předtím, než jsme se my lidé vyvinuli do současné podoby. Houby jsou tématem následujícího vědeckého pořadu. Dozvíte se, jak podporují kyselinu citronovou, jak užitečné jsou jejich symbiózy s kořeny rostlin i s živočichy. Mými hosty jsou v první půlhodince Petr Hrouda z Masarykovy univerzity Brno. No a v čase do celé František Bouda z Národního muzea v Praze. K poslechu zve David Šťáhlavský.

  • Leonardo.

  • No a teď vítám Petra hroudu z ústavu botaniky a zoologie Masarykovy univerzity v Brně, který právě v Brně ve studiu je. Vítejte. Dobrý den. Dobrý den. Naším tématem jsou houby. Jak houby jsou staré. Dokážeme na tuto otázku vůbec najít odpověď, pane Hroudo?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají