Leonardo Plus

Ekonom Sedláček: Svobodu si nejčastěji bereme sami. Přišli jsme o ni třeba tím, že jsme se nechali zatahovat zpět na východ

Leonardo Plus

Ekonom Sedláček: Svobodu si nejčastěji bereme sami. Přišli jsme o ni třeba tím, že jsme se nechali zatahovat zpět na východ
Tomáš Sedláček

Plus

O svobodě se v poslední době mluví častěji než dříve. Příčin je několik: válka na Ukrajině, ale i odeznívající pandemie covidu-19 nebo globální snahy o řešení klimatické krize. Často spoléháme na stát, že nám svobody zaručí či vrátí, ale je tu skutečně od toho?
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Svoboda je slovo, které v posledních dnech týdnech, měsících slýcháme častěji než v letech minulých. Samozřejmě za to může válka, kterou rozpoutalo Rusko na Ukrajině, ale už dříve jsme mluvili o omezování našich osobních svobod, svobod v byznyse v souvislosti s koronavirovou pandemií. Dnes, v době energetické krize, pak vidíme jako zásadní nástroj v boji s ní stát, který by ji měl vyřešit. Nejen o ekonomické svobodě budeme příští hodiny diskutovat s ekonomem a filozofem Tomášem Sedláčkem. Vítejte ve studiu. Děkuji za pozvání. Obohacující poslech přeje Václav Pešička.

  • Leonardo.

  • Tomáši, než se podrobněji budeme bavit o svobodě, tak co je to vlastně Svoboda z vašeho pohledu ekonoma a z vašeho pohledu filozofa?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají