Leonardo Plus

Češi jsou bezradní. Stát by jim měl víc radit, jak mohou životnímu prostředí pomoci, tvrdí ekolog

Leonardo Plus

Češi jsou bezradní. Stát by jim měl víc radit, jak mohou životnímu prostředí pomoci, tvrdí ekolog
Vojtěch Kotecký, zoolog, publicista a ochránce životního prostředí

Plus

Sametová revoluce přinesla nejen změnu politického systému, ale také vznik mnoha ekologických hnutí a iniciativ. Jak se za 30 let změnil náš přístup k životnímu prostředí?
Ondřej Čihák, Tereza Šťastná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Rok 989 se nenesl jen ve znamení politických změn. Do popředí se před 30 lety začala výrazněji dostávat i ekologická témata. A tak si letos kromě sametové revoluce připomínáme také výročí vzniku hned o několika ekologických hnutí. Za jaké změny tehdejší obyvatelé Československa bojovali a které ekologické problémy pro ně byly nejpalčivější. Jak se náš přístup k životnímu prostředí za 30 let proměnil a jak na probíhající změny reagoval stát, o tom si budeme povídat v dnešním Leonardu + s enviromentálním analytikem a ekologem Vojtěchem Koteckým. Od mikrofonu vás zdraví Tereza Šťastná.

  • Leonardo plus.

  • A Vojtěcha Koteckého už vítám ve studiu. Dobrý den. Dobrý den. Pražské matky, Hnutí DUHA nebo třeba Děti Země. Všechna tato ekologická hnutí mají jedno společné. Vznikla v roce 1989. Pane Kotecký, proč právě v tomto roce začala ekologická témata a problematika znečištěného životního prostředí sehrávat výraznější roli?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají