Laboratoř

Většina mikroplastů, které za deště natečou z měst do řek, pochází z pneumatik, zjistili vědci

Laboratoř

Většina mikroplastů, které za deště natečou z měst do řek, pochází z pneumatik, zjistili vědci
Pneumatiky na skládce

Plus

Až 95 procent mikroplastů, které se dostávají do řek a potoků s dešťovou vodou, vzniká otěrem pneumatik. Důvodem je obsah kolem 2500 různých chemikálií z jejich výroby. Dokládá to čerstvý výzkum australských expertů.
Martina Mašková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jak se dají vyrábět udržitelné lepidla? Jak se můžeme zbavit mikroplastů z pneumatik? A může sůl přispět k recyklaci plastů? To jsou tři náměty dnešního pořadu vědců a herců. Příjemný poslech přeje Martina Mašková.

  • Laboratoř.

  • Zmíněným oborům se věnuji. Naši vědečtí hosté Petra Inemanová, dobrý den. Dobrý den. A Miroslav Šuta. Dobrý den. Zejména odborníci na životní prostředí, případně Miroslava Šuty ve vztahu ke zdravotnickým záležitostem, případu Petry Inemanovi, více k toxikologii, chemii a naši spolu s baterkou. V tomto pořadu bude dnes herečka Petra Hobzová.

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu