K věci Štěpánky Duchkové

Pražským hasičům chybí třicet lidí. Kdyby se k nám hlásilo i víc žen, budeme rádi, podotýká mluvčí Martin Kavka

K věci Štěpánky Duchkové

Pražským hasičům chybí třicet lidí. Kdyby se k nám hlásilo i víc žen, budeme rádi, podotýká mluvčí Martin Kavka
Martin Kavka, mluvčí pražských hasičů

Rádio Praha

Jakým největším výzvám aktuálně čelí pražští hasiči? Jak zvládali nedávné protesty zemědělců? A jaká kritéria musí splnit uchazeči o práci u hasičského sboru? Nejen o tom mluvil v pořadu K věci mluvčí pražských hasičů a krajský vyšetřovatel Martin Kavka.
Štěpánka Duchková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Věcí Štěpánky Duchkové. Dobrý den, vítejte u pořadu k věci. Naším dnešním hostem je mluvčí Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy a krajský vyšetřovatel kapitán Martin Kavka. Dobrý den. Dobrý den.

  • V pražském hasičském sboru aktuálně chybí tři desítky lidí. Na jaké funkce se mám jich nedostává.

  • Nejvíc na funkce hasiče, to znamená ten, co jezdí k tomu výjezdu, zasahují u požárů, dopravních nehod, u technických zásahů. Aby byl ještě možná konkrétnější, tak to jsou strojníci hlavně. To znamená, abych to vysvětlil, to jsou ti, co řídí ty cisterny, obsluhy čerpadla a ti musí vlastně zvládat všechno, co normální hasičů. Ale ještě tedy řídí vlastně nákladní velké nákladní auto a obsluhuje tu stříkačku, tak ti se nám nedostávají, oni to mají trošičku horší nebo lépe řečeno ne horší, ale přísnější psychologické testy. To znamená, tam se nám stává, že někteří prostě neprojdou tím sítem.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají