Jiné stavy

Je čas mluvit o porodnickém násilí. Nic neomlouvá, jak se v tom systému chovám, říká porodní bába

Jiné stavy

Je čas mluvit o porodnickém násilí. Nic neomlouvá, jak se v tom systému chovám, říká porodní bába
Trauma z porodu, které postihuje ženy i muže a které se mnohdy vynořuje dlouho a obtížně, doporučují odborníci sdílet (ilustrační foto)

Radio Wave

„Možná to nebylo podle představ. Možná tam byla příliš silná bolest, příliš velký strach o život dítěte, možná nefungovala partnerská dynamika,“ vyjmenovává Simona Lazzari. Trauma z porodu může způsobit mnoho věcí. Typické je, že se jeho existence a rozsah začíná odkrývat až nějakou dobu po porodu.
Michaela Sladká

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jiné stavy, jiné stavby, podcastová série o porodu a všech jeho odstínech. Jediné zastavit série podcast houpačky s Michaelou sladkou.

  • Že jsem byla v nějaký jako fakt hodně tísnivý situaci, kdy jsem si myslela, že jsi mi fakt nepovede, porodí, že to nikdy nezvládl.

  • Mě jako porodní asistentku nic ale neomlouvá, jak já se v tom systému chovám, protože i já jsem součástí toho systému.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají