Jak to vidí...

Vyšetřovatel Vladimír Dzuro: Válka v Jugoslávii? Lidé nezapomněli. I po 30 letech mají strach ze svých sousedů

Jak to vidí...

Vyšetřovatel Vladimír Dzuro: Válka v Jugoslávii? Lidé nezapomněli. I po 30 letech mají strach ze svých sousedů
Vladimír Dzuro

Dvojka

Jako někdejší vyšetřovatel Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii zatýkal válečné zločince. O hrůzách balkánské války sepsal knihu a v současnosti působí jako vedoucí kanceláře Úřadu pro vnitřní záležitosti OSN v New Yorku. Co Vladimíra Dzuru překvapilo při nedávné návštěvě památníku ve Vukovaru, kde v roce 1991 došlo k masakru civilistů? Co je podle něj živnou půdou etnických bojů? A proč nebylo světské spravedlnosti učiněno zadost?
Vladimír Dzuro, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Je půl deváté. Příjemný den a dobrý poslech přeje Zita Senková. Hostem dnešního vydání, jak to vidí, je Vladimír Dzuro, někdejší vyšetřovatel mezinárodního tribunálu pro bývalou Jugoslávii, který zatýkal válečné zločince. Současnosti vedoucí kanceláře úřadu pro vnitřní záležitosti OSN v New Yorku, také autor knihy vyšetřovatel démoni balkánské války a světská spravedlnost a spoluautor komiksu démoni balkánské války. Pane Dzuro, jsem moc ráda, že jste si na pořad jak to vidí našel čas. Dobrý den. Vítejte.

  • Dobrý den. Vám a samozřejmě ještě posluchačům děkuji za pozvání.

  • Rádo se stalo. Zeptám se vás mimo jiné na muka na prasečí farmě o včera, na memento válek extremismu a nacionalismu i na démony současného světa. Přeji nerušený poslech.

Více z pořadu