Jak to vidí...

Vladimíra Dvořáková: Kauza Hlubuček? Děsí mě, s jakými lidmi jsou naši politici v kontaktu. I to, jak se tím až mafiánsky chlubí

Jak to vidí...

Vladimíra Dvořáková: Kauza Hlubuček? Děsí mě, s jakými lidmi jsou naši politici v kontaktu. I to, jak se tím až mafiánsky chlubí
Politik STAN Petr Hlubuček

Dvojka

Policie stále prošetřuje zásah na pražském magistrátu a v pražském dopravním podniku. Takzvaná kauza Hlubuček už vedla k rezignacím jak v radě hlavního města, tak uvnitř vládního hnutí STAN. Jaké politické dopady může kauza mít? A podle čeho soudit, že jde o systémový problém? Politoložka Vladimíra Dvořáková v audiozáznamu ještě zhodnotí začínající prezidentskou kampaň, vysvětlí, co se děje v kanceláři ombudsmana Křečka, i to, za jakých podmínek je odvolatelný prezident.
Vladimíra Dvořáková, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka.

  • Dobrý den přeje Zita Senková. Se moc ráda, že jste si naladili rozhovor v souvislostech. O svůj pohled s námi se dnes podělí politoložka Vladimíra Dvořáková, vedoucí Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT. Paní profesorko, dobrý den. Dobrý den. Naší pozornosti neujde například průběh prezidentské kampaně, možné dopady kauzy Hlubuček ani napětí na úřadu veřejného ochránce práv. Přeji nerušený poslech.

  • Předseda Senátu Miloš Vystrčil vyhlásil se značným předstihem termín prezidentských voleb. Slibuje si od toho férovou kampaň. Začne totiž platit finanční limit pro současné kandidáty. Je to logický krok, paní Dvořáková?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají