Jak to vidí...

Sociální geograf: Až 80 % Ukrajinců si našlo v Česku práci. Mnohým ale hrozí, že se stanou bezdomovci

Jak to vidí...

Sociální geograf: Až 80 % Ukrajinců si našlo v Česku práci. Mnohým ale hrozí, že se stanou bezdomovci
Ukrajinští uprchlíci před úřadem práce v Praze 3.

Dvojka

Od ruské invaze na Ukrajinu uplynou dva roky. Kolik ukrajinských válečných uprchlíků dnes žije na území České republiky? Jakým vývojem prošla jejich situace? A jak válka na Ukrajině změnila českou populaci? Sociální geograf Dušan Drbohlav vysvětlí i to, proč je velkým problémem relokace, a upozorní i na alarmující návrat novodobého otrokářství.
Dušan Drbohlav, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Příjemný den přeje Zita Senková. Vítám vás u půlhodiny aktuální publicistiky. Hostem dnešního vydání, jak to vidí, je Dušan Drbohlav, prof. na katedře sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a vedoucí týmu k jeho migrace. Pane profesore, vítejte, dobrý den. Dobré ráno. Zeptám se vás především na to, jakým vývojem prošla situace Ukrajinců, kteří před dvěma lety uprchli před válkou do ČR a jak válka na Ukrajině změnila Česko a naší populaci. Přeji nerušený poslech.

  • Od ruské invaze na Ukrajinu uplynou dva roky. Pane Drbohlave, kolik ukrajinských válečných uprchlíků vůbec žije na území ČR?

  • Tak to nyní přesně neřekneme, ale ty poslední odhady jsou kolem 380000.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají