Jak to vidí...

Ředitel NUDZ: Nárůst psychických onemocnění u dětí je enormní. Systém podpory duševního zdraví selhal

Jak to vidí...

Ředitel NUDZ: Nárůst psychických onemocnění u dětí je enormní. Systém podpory duševního zdraví selhal
Autista

Dvojka

Poruchy duševního zdraví se nevyhýbají ani dětem. Ze studie, kterou ve spolupráci s Českou školní inspekcí provedl Národní ústav duševního zdraví, vyplynulo, že až 40 % deváťáků je depresivních a 30 % trpí úzkostmi. Co enormní nárůst onemocnění způsobuje? Jak pomoct mladé generaci s duševními problémy? A jak je to s dostupností a kapacitou psychiatrické péče v Česku? Ředitel NUDZ Petr Winkler ještě poradí, jak posílit psychickou odolnost a jak docílit lepší duševní pohody.
Petr Winkler, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobrý den přeje Zita Senková. Jste ve společnosti ČRo v pořadu, jak to vidí. Jsem ráda, že pozvání přijal Petr Winkler, ředitel Národního ústavu duševního zdraví. Buďte vítán. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. Zajímat mě bude především to, jak pomoci dětem a mladistvým s duševními problémy, jak docílit duševní pohody a jaká je dostupnost a kapacita psychiatrické péče v ČR. Přeji nerušený poslech.

  • Z nedávné studie Národního ústavu duševního zdraví vyplynulo, že až 40 % žáků devátých tříd základních škol vykazuje známky střední až těžké deprese a 30 % z nich známky úzkosti. Je to hodně alarmující.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu