Jak to vidí...

Lubomír Kopeček: Michail Gorbačov? Vizionář, který své reformy nedomýšlel. Naštěstí pro nás

Jak to vidí...

Lubomír Kopeček: Michail Gorbačov? Vizionář, který své reformy nedomýšlel. Naštěstí pro nás
Michail Gorbačov

Dvojka

Zbourat Sovětský svaz nezamýšlel. Jeho vizí byla reforma a modernizace. Výsledkem ale byl pád železné opony a rozpad východního bloku. Jak si budou dějiny pamatovat prvního a zároveň posledního prezidenta Sovětského svazu Michaila Gorbačova? A jak jeho odkaz vnímají sami Rusové? Politolog Lubomír Kopeček v audiozáznamu ještě vysvětlí okolnosti rezignace šéfa civilní rozvědky a zhodnotí témata i průběh prezidentské kampaně.
Lubomír Kopeček, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Půl deváté.

  • ČRo dvojka.

  • Dobrý den i celý nový měsíc a také nový školní rok přeje Zita Senková. Je tady pravidelný čas na rozhovor v souvislostech. Mám radost, že vám dnes představím další nový hlas pořadu. Jak to vidí Lubomír Kopeček, prof. na katedře politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Zdravím vás, pane Kopečku, do studia ČRo v Brně. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají