Jak to vidí...

Kateřina Šafaříková: Problémová, nesrozumitelná a protivná země. Tak nás vnímala Evropská unie. Teď si ale můžeme napravit reputaci

Jak to vidí...

Kateřina Šafaříková: Problémová, nesrozumitelná a protivná země. Tak nás vnímala Evropská unie. Teď si ale můžeme napravit reputaci
graffiti Evropská unie

Dvojka

Česko se dnes na půl roku ujímá předsednictví v Radě Evropské unie. Jak dobře je na důležitou roli připraveno? Jaký vzkaz chce Evropě vyslat? A jakou pověst má Česká republika v unijních strukturách? Zpravodajka v Bruselu Kateřina Šafaříková zhodnotí právě skončené předsednictví Francie, nastíní priority současného předsednictví a vrátí se i k neslavnému pádu vlády během prvního českého předsednictví.
Kateřina Šafaříková, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Je.

  • ČRo dvojka.

  • Příjemný den a dobrý poslech přeje Zita Senková. V příštích minutách budu mluvit s Kateřinou Šafaříkovou, zpravodajkou respektu Hospodářských novin a portálu Aktuálně.cz v Bruselu. Přeji vám, Katko, dobrý den. Dobrý den. Věnovat se budeme zejména začínajícímu předsednictví ČR v EU. Zeptám se například na to, jak chce Česko promlouvat do politiky sedmadvacítky a jaký vzkaz by mělo vyslat Evropě. Přeji nerušený poslech.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají