Jak to vidí...

Jak ji napadlo hrát s vězni divadlo, prozradí Vendula Glancová, evangelická farářka a vězeňská kaplanka

Jak to vidí...

Jak ji napadlo hrát s vězni divadlo, prozradí Vendula Glancová, evangelická farářka a vězeňská kaplanka
sestra Angelika - Ivana Pintířová

Dvojka

Jak její život ovlivnilo setkání s farářem Alfrédem Kocábem? Jak se připravuje na kázání? Co člověku dává příslušnost k církvi? Platí, že ti, kdo terapii potřebují nejvíc, ji nevyhledávají? Jak ji napadlo hrát s vězni divadlo? Co pro odsouzené znamená, když v postavě, kterou ztvárňují, poznají svůj vlastní životní příběh? Stalo se něco takového i při zkouškách na představení West Side Story s odsouzenými z nápravných zařízení v Příbrami a Světlé nad Sázavou?
sestra Angelika

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • V úžasných životech jsme dnes spolu s Jiřím Chalupou vzpomínali na Štěpánku Haničincovou, výraznou osobnost televizní tvorby pro děti. V dramaturgii Marka Mojžíška a ve spolupráci s mistrem zvuku Janem Šrajerem pořad připravil Jan Herget.

  • Další díly tohoto pořadu si můžete poslechnout na webu dvojky, aplikaci mujRozhlas a v dalších podcastových aplikacích.

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu