Jak to vidí...

Filmařské řemeslo je v Česku velmi kvalitní. Proto k nám přicházejí zahraniční štáby, říká filmová publicistka

Jak to vidí...

Filmařské řemeslo je v Česku velmi kvalitní. Proto k nám přicházejí zahraniční štáby, říká filmová publicistka
Trvalo to 28 let, než se český film dostal do hlavní soutěže na největším a nejprestižnějším festivalu animovaných filmů ve francouzském Annecy. Stal se jím Moje slunce Mad od Michaely Pavlátové

Dvojka

Hostem Zity Senkové je filmová publicistka Českého rozhlasu Kristina Roháčková. „V období filmových festivalů zvládnu až 5 filmů denně. Průměrně ale vidím 20 filmů měsíčně,“ přibližuje publicistka, co její práce obnáší. Jak si stojí český film? A proč je Česko přitažlivé pro zahraniční filmaře? Filmová publicistka v rozhovoru dále vysvětlí, jaké jsou aktuální trendy světové kinematografie a zda máme očekávat souboj mezi Mattelem a Marvelem.
Kristina Roháčková, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • O půl deváté. Dobrý den přeje Zita Senková. Vítejte u pořadu jak to vidí. Jsem ráda, že dnešní pozvání přijal. A Kristýna Roháčková, redaktorka serveru iROZHLAS.cz, filmová publicistka. Dobrý den, Kristýno. Vítejte.

  • Dobré ráno. Děkuji za pozvání. Ponoříme se zejména do světa filmu, filmových festivalů, trendu kinematografie. Zeptám se například na to, co je typické pro současnou produkci či jak se měnil tuzemský film. Přeji nerušený poslech.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají