Jak to vidí...

Dirigent Hrůša: Když v zahraničí zní Má vlast, zcela automaticky se skloňuje i téma češství

Jak to vidí...

Dirigent Hrůša: Když v zahraničí zní Má vlast, zcela automaticky se skloňuje i téma češství
dirigent Jakub Hrůša

Dvojka

Rok české hudby a související projekt Smetana 200 reflektuje ve svých dramaturgických plánech řada kulturních institucí jak v Česku, tak i v zahraničí. Vedle jubilanta Bedřicha Smetany se připomene plejáda dalších interpretů, kteří zanechali výraznou stopu v naší hudební kultuře. Jaká jsou specifika národní hudby? A jaké renomé má české umění ve světě? Zita Senková se zeptala šéfdirigenta Bamberských symfoniků a hlavního hostujícího dirigenta České filharmonie Jakuba Hrůšy.
Jakub Hrůša, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobrý den přeje Zita Senková. Vítám vás u poslechu pořadu jak to vidí. Jsem moc ráda, že pozvání přijal Jakub Hrůša, šéfdirigent bamberských symfoniků, hlavní hostující dirigent České filharmonie a také orchestr a akademie nacionále disent. A čili v Římě, pane Hruško, buďte vítán. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání.

  • V souvislosti s letošním rokem české hudby a projektem Smetana 200 se zamyslíme nad specifiky národní hudby, renomé české kultury a umění ve světě. Přeji nerušený poslech.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají