Jak to vidí...

Co dělat, aby prostředí státní správy nebylo tak „zamračené“? Prozradí Matěj Chytil, spoluzakladatel platformy Byro

Jak to vidí...

Co dělat, aby prostředí státní správy nebylo tak „zamračené“? Prozradí Matěj Chytil, spoluzakladatel platformy Byro
Byrokracie, dokumenty, státní správa, úřad

Dvojka

Jaké nástroje má platforma Byro k tomu, aby prostředí státní správy nebylo tak "zamračené"? Je hierarchická struktura státní správy, tak jak vznikla před 200 lety, efektivní i dnes? Proč se rozhodnutí politiků obtížně převádějí do praxe? Jak vzniká často nepřehledný prales předpisů? Patří i do státní správy kreativita a tvůrčí myšlení? Co ho společně s přáteli přivedlo k rozhodnutí rekonstruovat zchátralý zámek v Chříči na Plzeňsku? Má Matěj Chytil životní sen?
sestra Angelika

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • Na básníka, spisovatele a překladatele Ludvíka Kunderu vzpomínal v úžasných životech spisovatel Radek Malý. V pořadu zazněla ukázka z rozhlasové hry Marka ho Ruščák atrakcí ve spolupráci s mistrem zvuku Pavlem Dejmkem pořad připravil Tomáš Vrána, dramaturgii měl Jan Herget.

  • Další díly tohoto pořadu si můžete poslechnout na webu dvojky, aplikaci mujRozhlas a v dalších podcastových aplikacích.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu