Jak to vidí...

Cinkali klíči, podepisovali petice, přesto se mnozí cítí jako oběti nenaplněných ideálů. Tabery, Klímová a Just ve speciálu k výročí 17. listopadu

Jak to vidí...

Cinkali klíči, podepisovali petice, přesto se mnozí cítí jako oběti nenaplněných ideálů. Tabery, Klímová a Just ve speciálu k výročí 17. listopadu
Speciál Jak to vidí... k 17. listopadu

Dvojka

Od sametové revoluce uplynulo 33 let. Co zůstalo z ideálů 17. listopadu 1989 a z porevoluční atmosféry? Vyrovnali jsme se s minulostí? Jaké hodnoty vyznává porevoluční generace? Jak se mění spokojenost s politickou situací? A změní Česko příští prezident? V hodinovém speciálu diskutují socioložka Paulína Tabery, ekonomická analytička ČRo Jana Klímová a politolog Petr Just.
Jana Klímová, Paulína Tabery, Petr Just, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Příjemný den. Jsem ráda, že jste si i ve sváteční den naladili, jak to vidí speciál k výročí sametové revoluce. V následující hodině bychom se chtěli zamyslet nad tím, co zůstalo z ideálů 17. listopadu 1989 i s porevoluční atmosféry. Vyrovnali jsme se s minulostí? Jak se proměnila politická kultura? Jaké hodnoty vyznává porevoluční generace? Podařil se přechod od montovny k mozkovně? Jaká budoucnost čeká střední třídu a změní Česko příští prezident? Otázek bude mnoho. Nabídneme i průřez postoji české veřejnosti od 90. let až po dnešek, jak je zaznamenali výzkumy? Diskutovat přišli a já je srdečně vítám. Paulína Tabery, socioložka, vedoucí Centra pro výzkum veřejného mínění. Dobrý den. Dobrý den. Pozvání přijal a také kolegyně, ekonomická analytička ČRo Jana Klímová. Vítejte.

  • Dobrý den. Jaký typ tzv. také v sestavě? Jak to vidí. A jsem ráda, že s námi také Petr Just, politolog z Metropolitní univerzity Praha. Dobrý den i vám.

  • Dobré dopoledne. Těším se na vaše názory a Zita Senková přeje nerušený poslech ČRo dvojka.

Více z pořadu