Jak to vidí...

Biskup Malý: Papežova cesta do Mongolska byla poselstvím světu. Především ale vzkaz Rusku a Číně

Jak to vidí...

Biskup Malý: Papežova cesta do Mongolska byla poselstvím světu. Především ale vzkaz Rusku a Číně
Papež František

Dvojka

Papež František má za sebou pobyt v Mongolsku, kde žije jedna z nejmenších národních katolických komunit na světě. Je to vůbec poprvé, co hlava katolické církve navštívila tuto asijskou zemi. O čem jeho cesta vypovídá? A jak si vysvětlit jeho slova o imperiální minulosti Ruska? Biskup Václav Malý v audiozáznamu ještě přiblíží, nakolik se katolické církvi daří oslovovat mladé lidi, zavzpomíná na disidentku Ottu Bednářovou a vyjádří se k auditu na Katolické teologické fakultě.
Václav Malý, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • Půl deváté. Dobrý den přeje Zita Senková. Vítám vás u pořadu, jak to vidí příští minuty budou patřit názorům Václava Malého, světícího biskupa pražského. Buďte vítán. Dobrý den. Dobrý den. Věnovat se budeme papežovým cestám i jeho výrokům o velkém Rusku či třeba záměru kulturního centra v Abú Dhabí. Přeji nerušený poslech.

  • Papež František má za sebou pobyt v Mongolsku, kde žije jedna z nejmenších národních katolických komunit na světě. Je to vůbec poprvé, co hlava katolické církve navštívila tuto asijskou zemi. Pane biskupe, kolik lidí se hlásí v Mongolsku ke katolické víře?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají